18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

TURGUT AVCI

31 Ekim 2017, 09:14
Bu makale 2008 kez okundu
Konuk Yazar

 İlçemde yıllarca yüzlerce esnafın, binlerce çalışanın geçimlerine yardımcı olan, ilçemi seven, ilçemde şirketlerimle kazanç temin eden iş adamıyım. Yatağan’a sahip çıkılmadığını Yatağan halkının takdirine arz ediyorum. 

Muğla’nın 13 ilçesinden birisi olan Yatağan’a neden yatırım yapılmıyor, ilçe ile neden ilgilenilmiyor? Vatandaş olarak anlamakta zorlanıyoruz. 
Sorunlara değinmek gerekirse, şunlar ön plana çıkıyor:
Yatağan’da otogar sorunu. Yatağan’da yüksekokul sorunu. Kanayan yara İnönü Bulvarı. İnönü Bulvarı’nda milyonlarca aracın geçtiği yoldaki ağaçlar kurudu. Kuruyan ağaçların rüzgarla devrilmesi durumunda insanlar ve araçlar zarar görebilir. İlçenin en işlek caddelerinden yük taşıyan tırların geçiş yapması çok sıkıntılı bir durum. Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun sanayi sitesi içerisinde hizmet vermesi uygun değil. Türkiye’de bir yılda hükümetin başarısıyla deniz altında geçitler, deniz üzerinde köprüler, havaalanları bitirilmekteyken, Eskihisar Mahallesi ile Yatağan arasındaki 4 kilometrelik yolun yıllarca yapılamaması nedeniyle birçok kişi canından oldu. Yatağan Devlet Hastanesi’nin önü yıllarca toz duman, mahalleli rahatsız, hastane rahatsız. Organizasyon eksikliğinden dolayı, kış gelmesine rağmen aylarca devam eden çalışmalar esnafı ve vatandaşları mağdur etmektedir. Yatağanlı esnaflarımız kendi aşlarına tuz atıyorlar, kendilerinden alışveriş yapan müşterilerini zora sokarak zarara soktuğu gibi dükkanlarının önünü 12 saat şahsi araçlarıyla işgal edip, müşterilerine Muğla’yı tercih etmesine sebep olmaktadır. Yatağan’ da yatırım yapmak isteyenler mağduriyetlerle karşılaşmaktadır, Yatağan’ın her caddesinde yatırımlar değil binalar yapılmaktadır. Hükümeti temsil edenler Yatağan’da az oyla Belediye’yi kayıp edildiğini bahsediyorlar.
İlçeyi dikkate alın, iktidar parti yöneticileri halktan oy istesinler. “Bana ne” denildiğinde hava kirliliği laf kirliliği ile geçen zaman sonucu ilçemizin geri kalmasının devamı demektir.

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV