15 Ağustos 2018 Çarşamba

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

19 Ekim Muhtarlar Günü” Yatağan’da kutlandı

Yatağan ilçesinde, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle tören düzenlendi. Çelenk töreninin ardından ilçe protokolüyle mahalle muhtarları yemekte bir araya geldi.

20 Ekim 2017 Cuma 09:11
Bu haber 2176 kez okundu
19 Ekim Muhtarlar Günü” Yatağan’da kutlandı

 Yatağan ilçesinde, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Atatürk anıtında tören düzenlendi. Yatağan Muhtarlar Derneği’nin çelenginin anıta sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona eren törenin ardından, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü Sosyal Tesisleri’nde yemek etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Emre, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, Yatağan Muhtarlar Derneği Başkanı Nizamettin Arıkan, daire amirleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Yemeğin ardından konuşan Dernek Başkanı Arıkan, “Bu günün muhtarlara hayır getirmesini diliyorum. Muhtar olarak görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Kaymakam Çiçek ise, vatandaşa hizmet götürmede muhtarlığın üstlendiği görevlerin önemine dikkati çekerek, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı.

Muhtarlığın demokrasinin önemli bir parçası olduğunu belirten Çiçek, “Cumhurbaşkanımız her sene muhtarlarımızla defaatle toplantılar icra etmektedir. Birçoğunuz da bu toplantılara gittiniz. Kendileri, muhtarlara ne kadar önem arzettiklerini ve sorumluluk yüklediklerini bu toplantılarda ifade etmektedirler.” dedi.

Çiçek, vatandaş buluşması toplantılarıyla birçok mahalleye gittiklerini ve gitmeye devam edeceklerini, bu toplantılarla hem muhtarlarla, hem de vatandaşlarla bir araya geldiklerini kaydederek, “Yatağanımızın muhtarları geçmişten günümüze kadar gerek köylerinin, gerekse mahallelerinin ihtiyaçlarıyla alakalı çok ciddi mesai harcamışlar ve başarılı olmuşlar. Görev yaptığım yerlerle mukayese yaptığım zaman, muhtarlarımızın gayreti gerçekten sevindirici.” diye konuştu.

 

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV