2017’ye ilk giren onlar oldu

Yatağan Belediyesi ve engelli gönüllüsü Miyase Hakalan Karlıova işbirliğinde düzenlenen etkinlikte, Yatağan’da yaşayan engelliler için “Yeni Yıl Partisi” düzenlendi.

2017’ye ilk giren onlar oldu
 Yatağan ilçesinde yaşayan engellilerin daha fazla sosyalleşebilmeleri için engellilere yönelik etkinliklerini artıran Yatağan Belediyesi, Muğla’da birçok engelliler için etkinliğe imza atan engelli gönüllüsü Miyase Hakalan Karlıova’yla, engelliler için “Yeni Yıl Partisi” düzenledi.

Özel Egemen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen yeni yıl kutlamasına, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, engelli gönüllüsü Miyase Hakalan Karlıova, ilçedeki engelliler ve aileleri katıldı.

Palyaço gösterilerinin yanı sıra çeşitli oyunların oynandığı ve gösterilerin sunulduğu etkinlikte, engelliler 2017 yılının gelişini doyasıya kutladı. Öte yandan, etkinliğin sonunda yeni yıl pastası kesildi.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, engellilerin toplumun önemli bir parçası olduğunu ve onların dışlanmaması gerektiğini söyledi. Engellilerin özel insanlar olduğunu belirten Işık, “Yatağan Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın huzur ve mutlu şekilde yaşayabilecekleri ortamlar oluşturmaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra çeşitli etkinlikler düzenleyerek onların daha fazla sosyalleşmelerini sağlıyoruz. Onları sadece yılın belirli günlerinde değil, her gün hatırlayarak, engelliler için hizmetlerimizi artıracağız” diye konuştu.

Engelli gönüllüsü Miyase Hakalan Karlıova ise, Muğla’nın her yerinde engelliler için etkinlikler düzenlediklerini kaydederek, “Bugün onlar için Bodrum’da oyuncaklar getirdik. Oyunlar oynadık. Hepsi de çok eğlenceli anlar yaşadı ve mutlulukları yüzlerine yansıyordu. Umarım 2017 yılı engelsiz bir yıl olur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2016, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96