18 Haziran 2018 Pazartesi

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Anne Kur’an kursuna, çocuğu kreşe

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde, kadınlar için hizmet veren Kur’an-ı Kerim kursunun hizmet binasının bir bölümü, kursa katılan annelerin çocuklarını getirebileceği kreşe çevrildi. Muğla Müftülüğü tarafından uygulamaya konulan “Annemle dinimi öğreniyorum projesi” kapsamında camiye gelen anneler, Kur’an-ı Kerim öğrenirken, 4-6 yaş aralığındaki çocukları da kreş ortamında temel dini bilgiler ile gelişim eğitimi alıyor.

10 Şubat 2017 Cuma 11:19
Bu haber 1020 kez okundu
Anne Kur’an kursuna, çocuğu kreşe

 Kavaklıdere ilçesinde, Kur’an-ı Kerim kursuna katılan annelerin çocuklarını emanet edebileceği ve çocuklarının dini eğitim alabileceği kreş, düzenlenen törende okunan dualarla açıldı. Kur’an-ı Kerim kursundaki anneleriyle birlikte kreşe gelen 28 miniğin haftanın 5 günü Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler eğitimi alacağı kreşte, dua ve ilahiler de öğretilerek gelişim eğitimleri verilecek.

Törene, Kaymakam Vekili İbrahim Güneş, Belediye Başkan Yardımcısı Halilibrahim Doğramacı, Muğla Müftüsü Abdurrahman Koçak, Kur’an-ı Kerim kursiyerleri, kreşte öğrenim gören öğrencilerin velileri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Vekili İbrahim Güneş, ilçenin önemli eksikliklerinden birinin de düzenlenen bu törenle giderildiğini belirterek, “İnşallah burada yetişecek çocuklarımız, devletimize, milletimize ve memleketimize hayırlı bir evlat olurlar ve hayırlı hizmetlerde bulunurlar” dedi.

Muğla Müftüsü Abdurrahman Koçak ise, kreşin yapımında katkı sağlayan hayırsever Mustafa Karadeli’ye teşekkür ederek, hayırlı bir hizmetin açılışını yaptıklarını söyledi.

Kur’an-ı Kerim kursundaki kreşe çocuklarını getiren ailelere teşekkür eden Koçak, “Allah, bu yavrularımızı dinine, devletine, vatanına ve milletine hayırlı eylesin. Allah hepimizin evladını, hepimize hayırlı eylesin. Hayırlı ömürler, hayırlı evlatlar nasip eylesin. Milletimizin, memleketimizin ve vatanımızın birliği, dirliği, huzuru ve mutluluğu için yavrularımızı iyi yetiştirelim. Bunlar kendilerine gelecekte güzel ortamlar bulsunlar. Bu devlet ve millet, bu şekilde ilelebet payidar olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kreş öğrencileri tarafından öğrendikleri dualar ve ilahiler okundu.

Açılışa katılanlar, öğrencilerin hazırladığı çalışmaların sergilendiği alanı gezerek, kurstan ayrıldı.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV