18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Bir yardım eli de Muğla Veteriner Hekimler Odası’ndan

Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı Zeytinköy Mahallesi’nde çıkan yangında büyük zarar gören yöre halkına, Muğla Veteriner Hekimler Odası’da kayıtsız kalmadı. Oda Başkanı Serkan Alpözen, oda tarafından görevlendirilen 2 veteriner hekimin, bir yıl boyunca Zeytinköylülerden para almadan hizmet vereceğini bildirdi.

26 Eylül 2017 Salı 09:07
Bu haber 1156 kez okundu
Bir yardım eli de Muğla Veteriner Hekimler Odası’ndan

 Muğla Veteriner Hekimler Odası Başkanı Serkan Alpözen, beraberindeki heyetle beraber 6 Eylül’de büyük bir felaketle karşı karşıya kalan, ormanlarını, evlerini ve hayvanlarını kaybeden Zeytinköylüleri ziyaret etti.

Vatandaşların taleplerini dinleyen Alpözen, incelemelerin ardından muhabirimize açıklamalarda bulundu.

Alpözen, Muğla Veteriner Hekimler Odası olarak Zeytinköy’de yaşanan acı olaya kayıtsız kalamadıklarını belirterek, zarar gören vatandaşların acısını hafifletmek için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

Zeytinköy’deki yangının kendilerini derinden yaraladığını ve üzdüğünü kaydeden Alpözen, “Bu mahallemiz hayvancılıkla geçinen bir mahalle. Hemen hemen her evde büyükbaş ve küçükbaş hayvan mevcut. Biz de oda olarak bunu düşünerek vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermek adına bu mahallemize hizmet veren iki meslektaşımız olan veteriner hekimler Aşkın Tok ve Mustafa Dinç ile konuştuk. İki meslektaşımızın verdiği destek ve onay ile bu mahallemizdeki veteriner hekimlik hizmetlerini bir yıl boyunca ücret almadan gerçekleştireceğiz” dedi.

Alpözen, veterinerlik hizmeti sırasında kullanılan ilaçların firmalarının da bu girişimlerine destek verdiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Üyelerimizin tohumlama hizmetlerinde kullanacakları sperma ve tedavi sırasında kullanacakları ilaçlar için hemen hemen tüm firmalarla görüşme gerçekleştirdik. Sağ olsunlar hemen hepsi bu projeye destek verdiler ve önümüzdeki günlerde karşılıksız gelecek ilaçlar elimizde olacak. Bizde bu ilaçları Aşkın ve Mustafa Arkadaşımıza teslim edeceğiz. Umarım tüm bu çabalarımız karşılığını bulur ve vatandaşlarımızın giderlerini bir nebze de olsa hafifletmiş oluruz. Ayrıca iki vatandaşımızın ineği yangında ölmüş. İlgili makamlarla görüşerek bu iki vatandaşımıza inek verilmesi için de elimden geleni yapacağım. Umarım böyle bir felaket bir daha yaşanmaz.”

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV