Engelliler Haftası’nda Yatağan’dan renkli görüntüler

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Yatağan Belediyesi, Yatağan Kent Konseyi ve Özel Egemen Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğiyle Yatağan ilçesinde Engelliler Haftası etkinliği düzenlendi.

Engelliler Haftası’nda Yatağan’dan renkli görüntüler
 Muğla Büyükşehir Belediyesi, Yatağan Belediyesi, Yatağan Kent Konseyi ve Özel Egemen Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğiyle Yatağan ilçesinde Engelliler Haftası etkinliği düzenlendi.  Hacı Ömerler Evi’nde düzenlenen etkinlik, renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu.

Yatağan Kent Konseyi Engelli Komisyonu Başkanı Batuhan Bozdağlıoğlu’nun sunumunu yaptığı etkinlikte konuşan Başkan Yardımcısı Ethem Özdemir, “Biz engelliler, saygı, sevgi, iş istiyoruz. Kimse tarafından acınmak istemiyoruz. Her zaman da hatırlanmak istiyoruz. Bu güzel etkinliğimize destek olan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına, Yatağan Belediye Başkanlığına, Yatağan Kent Konseyi Başkanlığına, Özel Egemen Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yatağan Belediye Başkan yardımcısı Tarcan Oğuz da yaptığı konuşmada, “Yatağan Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizi çok önemsiyoruz. Sizler bizim için çok değerlisiniz. Bu güne kadar çok sayıda akülü sandalye temin etmenin yanı sıra sosyal etkinlikler düzenledik. Sizlerin talepleri bizim için emirdir” dedi.

Yatağan Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan ise, “Kent Konseyimizin birçok komisyonu var. Engelli Komisyonumuz bu etkinliği kendileri düzenledi. Engelli kardeşlerimiz için yerel yönetimlerin ve devletin yapması geren görevler var. Yerel yönetimler engellilerin rahat yaşaması için yol gibi gereken önlemleri alır,  devlet de onların başta iş olmak üzere diğer ihtiyaçlarını karşılar. Ben bu etkinlikte katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

ADD Başkanı Turgay Mutlu ve AK Parti temsilcilerinin de hazır bulunduğu etkinlikte, engelliler resim yaparak hoşç vakit geçirdiler.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96