18 Haziran 2018 Pazartesi

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Fiat’tan engelleri kaldıran proje

Yatağan ilçesindeki TURMAK Fiat Yetkili Bayisi’nde gerçekleştirilen “Fiat Engelsiz Hareket” projesi kapsamında engelli vatandaşlar, özel aparatlı araçları test etmek imkanı buldu.

14 Şubat 2017 Salı 11:36
Bu haber 1017 kez okundu
Fiat’tan engelleri kaldıran proje

 Fiat, araç almak isteyip de üzerinde aparat bulunmaması nedeniyle test edemeden araç satın almak zorunda kalan engelli vatandaşlar için “Fiat Engelsiz Hareket” projesini geliştirdi. Engelli vatandaşlara birçok olanak sağlayan proje kapsamında, Yatağan ilçesindeki TURMAK Fiat Yetkili Bayisi’nde etkinlik düzenlendi.

TURMAK Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Turgut ve Proje Danışmanı Engelsiz Hayat Dayanışma Derneği Başkanı Adem Kuyumcu ile ilçedeki engelli vatandaşların katıldığı etkinlikte, engelli vatandaşların araç satın alabilmesi hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Bilgilendirmelerin ardından, engelli vatandaşlar ilk defa düzenlenen etkinlikle özel aparatlı araçları test etme şansı yakaladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Proje Danışmanı Kuyumcu, Fiat Engelsiz Hareketi’nin, hareket kabiliyeti kısıtlı sürücülerin ve yolcuların başkalarına bağımlı kalmadan seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla başlatılan bir çalışma olduğunu söyledi.

Kuyumcu, “Herkesin güvenli ve özgürce seyahat etme özgürlüğü olmalı” fikrinden yola çıkarak oluşturulan programda güvenli araç kullanımı ve konforlu seyahat ihtiyaçlarına yönelik sunulan çözümler ile engelli bireylerin ve ailelerinin hareket özgürlüğüne destek olmayı amaçladıklarını belirterek, “Bu kapsamda engelli bireylerin araç satın alma konusunda bilinçlendirilmesini sağlayıp, araçların sürücü veya yolcuya uygun hale getirilmesine kadar pek çok konuda çözümler için çalışıyoruz. Ürün bazlı çalışmalarımızın yanı sıra engellilik durumları hakkında toplum bilinci ve duyarlılık oluşturmaya da destek olmak istiyoruz. Doğru iletişim kurmanın önemini biliyor ve bu bağlamda bilinçlenmek için Türkiye genelindeki yaygın bayi ile servis ağımızı ve şirket çalışanlarımızı eğiterek sizlere daha iyi hizmet sunabilmeleri için çalışıyoruz” diye konuştu.

TURMAK Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Turgut ise, Fiat’ın birçok sosyal sorumluluk projesine imza attığını, engelliler için hayata geçirdiği “Fiat Engelsiz Hareket” projesiyle de tüm firmalara örnek olduğunu söyledi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV