Işık, down sendromluların eğlencelerine ortak oldu

Yatağan Belediye Başkanlığı ve Özel Egemen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi iş birliğiyle Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Işık, down sendromluların eğlencelerine ortak oldu
Yatağan Belediye Başkanlığı ve Özel Egemen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi iş birliğiyle Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle Atatürk Kültür Evi’nde etkinlik düzenlendi.

İlçedeki down sendromluların  ve engellilerin katıldığı etkinliğe, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Özel Egemen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Ayşe Demiralay Akçay, merkezin personelleri, down sendromluların aileleri katıldı.

Etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Işık, down sendromunun bir hastalık olmadığına dikkat çekerek, “Onların bizden eksiği yok, sadece farklılıkları var. Bizden çok farklılar çünkü onlar hesapsız seven, sevginin sonsuz kaynakları. Down sendromlu bireylerin kendilerini tam olarak geliştirebilmeleri ve kendilerine yetecek bir yaşam sürebilmeleri için ailelerine, arkadaşlarına ve toplumun duyarlılığına ihtiyaçları vardır. Onlar bizim çocuklarımız. Onların daha iyi şartlarda yaşayabilmesi, daha iyi eğitim alabilmesi ve sosyal yaşamda daha aktif yer alabilmesi için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz ve çaba göstermeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

Işık, etkinliğe katılan down sendromlularla çalan müzik eşliğinde uzun süre dans etmesi, renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 07:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER