Mesaiyi sonlandırıp yoldaki çöpleri topladılar

Yatağan ilçesinde faaliyet gösteren bir maden firmasında çalışanlar, Dünya Çöp Toplama Günü etkinlikleri kapsamında mesailerini sonlandırıp karayolu kenarlarında biriken çöpleri topladı.

BURAK ALPER KUŞ
Mesaiyi sonlandırıp yoldaki çöpleri topladılar

Yatağan ilçesine bağlı Kafaca Kaplancık Mahallesi’nde faaliyet gösteren Omya Madencilik, Dünya Çöp Toplama Günü etkinlikleri kapsamında çalışanlarına farklı bir mesai yaptırdı.

Firmanın yaklaşık 10 çalışanı, maden ocağındaki mesailerini sonlandırarak, Muğla-Aydın karayolunun kenarlarında biriken çöpleri topladı.

Etkinlik hakkında açıklama yapan Omya Madencilik Maden Müdürü İlker Akgün, faaliyet gösterdikleri ilçenin kirliliğine kayıtsız kalamadıklarını söyledi.

Akgün, “Çöpünü sokağa atma, çöp kutusuna at” sloganıyla çalışanlarla birlikte çöp toplama etkinliği düzenlediklerini belirterek, “Muğla, sadece Türkiye’nin değil dünyanın en güzel yerlerinden biri. Özellikle yaz tatilini geçirmek isteyenlerin uğrak yeri olan Muğla, tatil sezonunda çok kirlendi. Sürücüler ve yolcular, yolculukları sırasında çöplerini çöplük yerine rastgele attığı için Muğla-Aydın karayolunun kenarları çöplüğe döndü. Biz de bu çöpleri toplamayı bir görev bilerek bu etkinliği düzenledik. Herkesi çöplerini çöp kutularına atmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER