Muğla, Sarıkamış Şehitleri için yürüyecek

Muğla Valisi Amir Çiçek ve basın mensupları, 8 Ocak Pazar günü düzenlenecek olan “Sarıkamış Şehitleri Anma Etkinliği” ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmaların ele alındığı toplantıda bir araya geldi.

Muğla, Sarıkamış Şehitleri için yürüyecek
 Toplantıda, Birinci Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu ile Rus İmparatorluğu arasında Sarıkamış Allahuekber dağlarında 102 yıl önce yaşanan acı olayda kaybedilen şehitlerin anılması amacıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Muğla’da düzenlenecek olan şehitleri anma etkinliği ile Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü’nün 2015-2016 çalışmaları ele alındı.

Muğla Valiliği önderliğinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenecek “Sarıkamış Şehitleri Anma Etkinliği” hakkında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz Vali Amir Çiçek’e ve basın mensuplarına bilgi verdi.

Muğla'nın spor turizmi açısından da çok önemli bir kent olduğunu belirten Vali Amir Çiçek, "Spor turizmini geliştirmeliyiz. Geçen yıl, spor turizmi ile 81 bin sporcu  ilimize geldi. Aileleri ile birlikte bu rakam 300 bine ulaşıyor. Bu rakamı daha da artırmak istiyoruz. Sporcu potansiyeline baktığımız zaman spora eğilimi olan çok fazla gencimiz, çocuğumuz var. Gençlerimizi ve çocuklarımızı yetiştirmek amacıyla spor sahaları ve gerekli alt yapı çalışmalarını yapıyoruz " dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün yaptığı çalışmalara değinen Vali Çiçek, "Muğla’nın tüm ilçelerinde bitirdiğimiz çok sayıda projemiz var. Geçen 2 yıl içerisinde 58 milyon liralık 16 büyük yatırım yaptık. 20 milyon liralık yatırımlarımız devam ediyor. Yapılan bu yatırımlarla gençlerimizi tüm spor dallarında yetiştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ise 2017 yılının Ocak ve Şubat aylarında Muğla'da düzenlenecek ulusal organizasyonlar hakkında bilgi verdi.

Bu yıl 8 Ocak’ta Menteşe Cumhuriyet Meydanında yapılacak olan programda şehitler için Kur’an-ı Kerim ve duaların okunmasının ardından Cumhuriyet Meydanından başlayacak olan yürüyüş sonrasında lokma dağıtılacağı bildirildi.

Toplantının sonunda, toplantıya katılan basın mensuplarına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, üzerinde Türk bayrağı ve “Sarıkamış Şehitleri” ile ilgili yazı ve görsellerin bulunduğu atkı, bere ve eldiven dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2017, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95