Ölmeden önce mevlidini okutarak, yemek dağıttı

Yatağan ilçesinde yaşayan 80 yaşındaki Seza Uygur, din adamlarına danışarak ölümünden önce mevlit okutarak, yemek dağıttı.

Ölmeden önce mevlidini okutarak, yemek dağıttı
 Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi’nde yaşayan Seza Uygur, din adamlarına danışarak, ölümden önce okutulan mevlidin daha hayırlı olduğunu öğrendi. Bunun üzerine mahallede mevlit okutan Uygur, mevlide katılanlara yemek ikram etti.

Mevlide katılan yakınlarından birinin çektiği ve içerisinde Uygur’un “Ölmeden önce yaşarken 52 mevlidimi yapmak istedim” ifadesinde bulunduğu video görüntünün sosyal medyada paylaşılmasıyla dikkatleri çeken yaşlı adam muhabirimize açıklama yaptı.

Görüntüleri sosyal medyada izleyenlerin kendisini araması üzerine görüntülerin paylaşıldığını öğrendiğini kaydeden Uygur, ileriki günlerde yine 80 yaşında olan eşi Zühra Uygur için de mevlit okutarak, yemek dağıtacağını söyledi.

Pazar günü düzenledikleri etkinlikte bir yakının kendisine sorular sorarak görüntü aldığını anlatan Uygur, bu görüntülerin sosyal medyada paylaşılacağını tahmin etmediğini fakat görüntüleri izleyenlerin olumlu tepkilerinin kendisini daha da mutlu ettiğini belirtti.

Uygur, mevlide yakınlarının ve mahalle halkının ilgi gösterdiğini kaydederek, “Ölümden 52 gün sonra okutulan mevlidi, ölmeden önce okutmayı düşündüm. Din adamlarına da danıştım. Ölmeden önce okutulan mevlidin daha hayırlı olduğunu öğrendim. Bunun üzerine mevlidimi okuttum ve mevlide katılanlara yemek ikram ettim” diye konuştu.

Mahalle Muhtarı Vahdet Beçin ise, Uygur’un okuttuğu mevlidin daha önce hayatını kaybeden yakınları için okuttuğunu tahmin ettiklerini söyledi.

Uygur’un okuttuğu mevlidin kendisinin “52 hayrı” olduğunu sosyal medyadaki paylaşımlardan öğrendiğini anlatan Beçin, “Bozüyük’te, belki de bu çevrede ilk defa böyle bir şey oluyor. Fakat düşündüğümüz zaman yaptığı şeyin çok mantıklı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 08:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
seza uygur
seza uygur - 5 yıl Önce

muğla yatağan bozüyük mahallesinden seza uygur içimden geldi ölmeden önce mevlidimi okutup yemek dagıttım

SIRADAKİ HABER