Yatağan’da 6 bin 619 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Yatağan ilçesine bağlı Gökpınar Mahallesi’nde, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nın birinci döneminin sona ermesi nedeniyle karne töreni düzenlendi.

Yatağan’da 6 bin 619 öğrenci karne heyecanı yaşadı
 Gökpınar İlkokulu’nda düzenlenen karne töreninde, öğrencilerin karnelerini Yatağan Kaymakam Vekili Ekrem Aylanç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal ve şube müdürlerinin elinden aldı.

Öğrencilerin karnelerini ve hediyelerini dağıtan Kaymakam Vekili Ekrem Aylanç, derslerinde başarılı olan öğrencileri kutlayarak, karnelerinde zayıf olan öğrencilerin eğitim öğretim yılının ikinci yarısında eksikliklerini tamamlayabileceklerini söyledi.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Baykal, eğitim öğretim yılının birinci döneminde ilçede 39 kurumda, 6 bin 619 öğrenci, 48 idareci ve 480 öğretmenin yarıyıl tatiline girdiğini söyledi.

Baykal, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, birinci dönemin yorgunluğunu yarıyıl tatilinde atmaları tavsiyesinde bulunarak, “Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Ders çalışmayı ihmal etmemeli, konu tekrarı yapmalı, yeni konulara çalışmalı ve bol bol kitap okumalısınız. Bunun yanı sıra arkadaşlarınızla kaliteli zaman geçirip, gezmek ve dinlenmekte, ikinci döneme güzel bir hazırlık olacaktır. Karnelerinizdeki notlar sizin bu dönemdeki performanslarınızın bir değerlendirmesidir, eksiklerinizi görüp düzeltebileceğinizi unutmayınız. Öğretmenlerinizin vermiş olduğu görevleri tatilde yerine getirmeniz yeni dönemde sizi daha başarıya götürecektir” diye konuştu.

Öğretmenlere seslenen Baykal, öğretmenlerden sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken, aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen ve öğrenmeye açık birere meşale olması beklendiğini belirterek, “Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşününüz” dedi.

Baykal, son olarak eğitim alanında ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, şunları söyledi:

“Yatağanda görev yaptığım üçüncü yılın içerisindeyim. Son 2 yılın değerlendirmesini yapacak olursak 24 derslikli Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile 100 öğrenci kapasiteli Gazi Anadolu Lisesine bağlı Ortaöğretim  Pansiyonunu  yatırım programına aldırıp, ihaleleri yapılıp, inşaatlarına başlanmıştır. Bu yatırımların önümüzdeki yıl hizmete açılması planlanmıştır. Uygulamakta olduğumuz çalışmalar ve devam eden okul, pansiyon projeleriyle başarı ve modernleşme açısından fark edilir bir ivme yakaladık. Bunu kendimize yeterli görmüyoruz, daha da geliştirme çabası içindeyiz. Bize katkı veren, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile bürokratlarımıza, hayırseverlerimize, Valimize ve değerli milletvekillerimize teşekkür ediyor, bütün öğretmen ve öğrencilerimizin iyi bir tatil geçirmelerini diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96