“Yatağanlı” kahraman komşu

Yatalak yaşlı kadını, yaşadığı evde meydana gelen tüp kaçağında apartman görevlisi ve Yatağanlı komşusunun dikkati ile cesareti kurtardı.

“Yatağanlı” kahraman komşu
 Menteşe ilçesine bağlı Orhaniye Mahallesi’ndeki İsmet Çatak Caddesi üzerinde bulunan Özgür Apartmanı’nın alt katında yalnız yaşayan yatalak yaşlı kadının evindeki mutfakta bulunan ve ocağa bağlı tüpte kaçak meydana geldi. Sızıntıyı fark eden yaşlı kadın durumu apartman görevlisine bildirdi. Eve gelen apartman görevlisi kaçağı önleyemeyince durumu apartman yöneticisi Ayhan Akarca’ya anlattı. O esnada başka bir yerde bulunan Ayhan Akarca, aynı apartmanda oturan aslen Yatağanlı Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan emekli Ekrem Kaya’ya haber vererek yardım talebinde bulundu. Yardım talebi üzerine yaşlı komşususun evine giren Ekrem Kaya, sızan gaz yüzünden güçlükle tüpü kucaklayarak dışarı çıkardı. Ekrem Kaya, zamanında yaptığı müdahale ile alev almadan tüpü dışarı çıkarınca olası bir facianın önüne geçmiş oldu.

Hiç bu kadar korkmamıştım

Büyük bir tehlike attıklarını anlatan kahraman komşu Ekrem Kaya, “Yöneticimiz telefonla durumu bildirince hemen evden dışarı çıktım. Üst katta bulunmama rağmen gaz kokusunu apartmanda hissettim. Aşağı indiğimde yoğun bir gaz kokusu vardı. Yaşlı komşumuzun evinde koku daha da ağırlaşıyordu. Kolumla ağzımı kapatarak içeriye girdim. Mutfağa gittiğimde tüpten yoğun bir gaz çıkışının olduğunu gördüm. Ocağın düğmelerini açıp kapattım ama değişen bir şey olmadı. Bu kez tüpün üzerinde ki dedantörü kapatmak istedim ama sıkışmıştı başarılı olamadım. Bunun üzerine ocak girişinin bulunduğu bölgedeki kelepçeyi çıkararak tüpü kucağıma aldım ve apartman dışına çıkarttım. Bu esnada tüpten hala yoğun bir gaz sızıntısı vardı. Evde sıkışan yoğun bir gaz vardı. Bir anda alev almasından çok korktum. Özel Kuvvetlerde görev yaptığım dönemde birçok çatışmaya girdim ama hiç bu kadar korktuğumu hatırlamıyorum. Eğer o an sızıntı yapan tüp alev alsaydı tüm apartman için tehlikeli olacaktı” diye konuştu.

Hepimizin hayatını kurtardı

Büyük bir tehlike atlattıklarını kaydeden apartman yöneticisi Ayhan Akarca ise, “Apartman görevlimiz durumu haber verince komşum Ekrem Kaya’dan yardım istedim. Sağ olsun oda hiç zaman kaybetmeden yaşlı teyzemizin evine giderek olaya müdahale etmiş. Yaşanılanları anlatınca büyük bir tehlike atlattığımızı anladım. Ekrem Kaya zamanında müdahale ederek, yoğun gaz sızıntısına rağmen tüpü dışarıya çıkartmayı başarmış. Eğer o an sızan gaz alev almış olsa büyük bir yangın çıkabilir ve alevler apartmanı etkisi altına alabilirdi. Kahraman komşum herkesin hayatını kurtardı” diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER