01 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MUĞLA’DA ÇOŞKUYLA KUTLANDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
01 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MUĞLA’DA ÇOŞKUYLA KUTLANDI
Abone ol
01 Mayıs Emek ve Dayanışma günü Muğla’da önce Akyol Pazar Yeri’nde toplanmayla başladı ve yürüyüşün ardından Sosyo Kültürel Alan’da yapılan çoşkulu mitingle kutlamalar son buldu.

Kutlamalara katılan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras: “01 Mayıs Emeğin, özgürlüğün, barışın, demokrasinin, çoşkunun bayramıdır. Bizde bugün bütün emekçilerimizle birlikte buradayız. Bayramımızı coşkuyla kutlamak için arkadaşlarımızla kucaklaşmaya geldik.” Açıklamalarında bulundu. Taksim olayları ile ilgili de açıklama yapan Aras; “Bence özgür bırakalım herkesi, insanlar özgürce, coşkuyla, birlik beraberlik duygularıyla bayramlarını kutlasınlar. Biz bunu istiyoruz, barış için, demokrasi için bu gerekli diye düşünüyoruz.”

 

Kutlamalar katılan CHP Muğla Milletvekili Gizem Özcan’da: “Muğla’da coşkuyla bugünü kutluyoruz ama bir yandan kalbimizde Taksim’de çünkü biliyorsunuz Anayasa Kararı var ortada, meydanla özdeşleşen düşüncenin orada tekrar halkla tekrar buluşması gerekiyor. Anayasa Mahkemesi kararı bunu söylerken bugün hala 2024 yılında bir meydanın halka kapatılması, emekçiye kapatılması bizleri son derece üzüyor. Acilen bu durumdan vazgeçilmesi, Anayasa tartışmalarının yapıldığı bir gündemde hukuk devleti ilkesinin önceliğiyle Anayasa Mahkemesi kararına uyulması gerekiyor. Daha adil daha eşitlikçi, emekçinin, emeklinin, işçinin, kadının, gencin hakkını aldığı aydınlık 01 Mayısları kutlamak dileğiyle soldan atan kalbimizle tüm emekçi kardeşlerimi selamlıyorum.” Açıklamalarında bulundu.

Kutlamalara katılan bir diğer isimde CHP Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici ise: “01 Mayıs Emek ve Dayanışma İşçi Bayramı hepimiz için çok önemli çünkü adil ve eşit bir dünya için ortaya çıkmış bir bayram, bunun kutlanması da çok kıymetli. Demokrasilerde emek sahibi herkesin bu bayramı özgürce ve mutlu kutlayabilmesi o ülkenin ne kadar demokratik ve güçlü olduğunu gösterir. O yüzden bu bayramı çok önemsiyoruz. Hepimizin bayramı kutlu olsun. Çok demokratik, adil güzel günlerde hep birlikte bayramlarımızı kutlayalım.” İfadelerinde bulundu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun’dan 1 Mayıs 2024’de Sona Erecek Olan; Konut, İbadethane ve Cemevlerinin Kullandığı Ücretsiz 25 Metreküp Doğal Gazın 1 Mayıs 2025’e Kadar Uzatılması İçin Kanun TeklifÖnceki Haber

CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun’dan 1...

“Sakız Parasına” Ulaşım HizmetiSonraki Haber

“Sakız Parasına” Ulaşım Hizmeti

Yorum Yazın