CHP YATAĞAN SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP YATAĞAN SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILDI
Abone ol
CHP Yatağan Seçim Koordinasyon Merkezi yoğun katılımla açıldı. Açılış törenine CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, CHP Yatağan İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, CHP Parti Meclisi Üyesi Mehmet Alkın Denizaslanı, eski dönem CHP milletvekilleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ahmet Aras, Yatağan Belediye Başkan Adayı Mesut Günay, çevre ilçelerin CHP Belediye Başkanları ve Adayları, ilçe yöneticileri ve Meclis üyeleri katıldı

Açılışta konuşan CHP Parti Meclisi Üyesi Mehmet Alkın Denizaslanı çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına Ahmet Arif’in şiiri ile başlayan Denizaslanı, “Atatürk, Hatay benim şahsi meselemdir demişti. Yatağan da benim şahsi meselem” dedi ve sözlerine Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ü hedef alarak devam etti. “Sebebi de şudur; Siz 48 yıl sonra şuanda Belediye Başkanı olan arkadaşa bir şans verdiniz ama unuttuğu bir şey vardı. Yatağan halkı için Atatürk her şeyden önemlidir. Bu arkadaşımız seçildikten 2 gün sonra Belediyeden Atatürk’ün resmini kaldırdı.” Dedi. Ayrıca sözlerine şunları da ekledi. “Öğretmen yoksa sınıf yok, doktor yoksa hastane yok, Atatürk yoksa belediye de yok, o belediye başkanı da yok.” “Atatürk demek Trablusgarp demektir, Atatürk demek kadınların seçme seçilme hakkı demektir, Atatürk demek bir milletin bağımsızlığı demektir ve burdan size söz veriyorum. 31 Mart akşamı, o Atatürk’ün resmini kaldıran zatı ve buna göz yuman kim varsa hepsinin kökünü kazıyacağız.” Dedi.

 

Açılışta konuşan diğer bir isimde CHP Yatağan Belediye Başkanı Mesut Günay’dı.

“Doğduğum, büyüdüğüm, hayatımı kazandığım bu şehre hizmet edebilmek için sizlerin emrine amade olmak için Yatağan Belediyesi’nde göreve tabilim.” Diyerek sözlerine başlayan Günay, “Yakamdaki rozet İl Başkanımızın rozeti, Yatağan Belediyesini kazandıktan sonra rozeti İl Başkanımıza vereceğim. Partili, partisiz demeden herkese eşit bir şekilde hizmet edeceğim çünkü biz Yatağanlıyız. Değerli dostlar birlikte başaracağız, birlikte kazanacağız, birlikte yöneteceğiz.” Dedi. Sözlerine Gençlere vaatleriyle devam eden Günay, “ Bulunduğumuz dönemde Ekonomik buhranın içinde bulunuyoruz, gençlerimiz işsiz kalıyor. Gençlerimiz için İstihdam Ofisleri kuracağız, kooperatifleşeceğiz. Gençlerimiz işsiz kalmayacak.” Dedi. Üniversite okuyan gençlere de vaatlerini sunan Günay, “ Okuyan gençlerimiz için etüt merkezleri kuracağız. Öğrencilerimize burs imkanı sunacağız. Gençlerimiz için yeni sosyal alanlar yaratacağız.” Dedi.

Yatağan’da bulunan spor kulüplerine de değinen Yatağan Belediye Başkan Adayı Mesut Günay, “Yatağanımızı bir spor kenti yapacağız. Kentimizde bulunan Yatağanspor’u destekleyeceğiz.” Dedi.

Kadına dair projelerine anlatan Günay, “Cumhuriyetçi demek, Atatürkçü demek, kadına saygı duymak demektir. Kadınlarımız bizim başımız tacıdır. Bazı düşünce yapıları kadınlarımızı sosyal çevrenin dışına çıkarmak için ne yaparsa yapsın, biz kadınlarımızı hayatın bir parça olması için çalışacağız. Kadınlar için meslek edindirme kursları açacağız. Ahmet Aras başkanımızla birlikte kreş yapacağız, günlük bakım evi yapacağız. Ücretsiz gezi programları oluşturacağız.” Dedi.

Tarım ve Hayvancılık konusunda da konuşan Günay, “Çiftçimizi ve köylümüzü önemsiyoruz. Çiftçimize ve Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza çeşitli eğitimler vereceğiz.” Dedi. Ve sözlerine şöyle devam etti; “Yatağanlı her bir hemşerilerimizi önemsiyoruz. Birincil sorunların üstüne ivedilikle gideceğiz. Her şeyden önce artık zıvanadan çıkmış trafik ve park sorununu çözeceğiz. Yatağana Katlı Otopark yaparak park sorununa çözüm getireceğiz. Mutlaka Ahmet Aras başkanımızla birlikte çalışarak Yatağanı ortadan ikiye bölen bulvar ile ilgili çalışmalar yapacağız.” Dedi. Ve sözlerini şu şekilde son verdi. “Biz Milliyetçiyiz, Biz Cumhuriyetçiyiz, Biz Atatürkçüyüz.” Diyerek sözlerine son verdi.

 

Yatağan Belediye Başkanı Mesut Günay’ın konuşmasının ardından mikrofonu Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras aldı. Yatağan halkının Ahmet Arası oldukça sıcak karşılaması, Aras’ın konuşması sırasında Muğla şivesi konuşması ve alanda bulunan vatandaşlarla interaktif bir şekilde konuşması dikkatlerden kaçmadı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras sözlerine, “Değerli hemşerilerim bu sıcak karşılama için bu güzel günde bizleri yalnız bırakmadığınız için ben öncelikle kalbimden, yüreğimden hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bundan sonra Yatağana çok gelcez gari” diyerek “İnşallah güzel hizmetler için geleceğiz. Güzel günler için geleceğiz.” Dedi. Kalabalık grubun içerisinde yükselen ses sonrası (Muğla Harmandalısı Oyna) Ahmet Aras’ın cevabı ise alanda bulunan vatandaşları gülümsetti. Aras’ın cevabı “1 Nisan’dan itibaren hep beraber, Sepetçioğlu, Harmandalı, Kerimoğlu ne bulursak oynayacağız.” dedi.

Tarım ve Hayvancılık için Ahmet Aras’ta konuştu.

“Ben Çiftçi bir babanın, ev hanımı bir annenin oğluyum. Ben mandalina bahçesinde doğdum, zeytin elledim. Annem tütün kırardı o yüzden çiftçinin sıkıntısını, sorununu bilirim yabancısı değilim. Son dönemde ekonomik kriz hepimizi çok etkiledi ama en çok çiftçiyi etkiledi. Gübresi, yemi her şey ateş pahası. Özellikle Büyükşehir Belediyeleri bu soruna bir nebze olsa dokunabilir. Biz çiftçimize, hayvancımıza ücretsiz yem desteği vereceğiz. Çiftçimize ücretsiz gübre desteğini verme sözünü de buradan veriyorum. Seçimi kazandıktan sonra geleceğimiz ilk yer Yatağan olacaktır çünkü bu verdiğimiz sözleri unutmayalım hatırlayalım. Çiftçimiz sorunları büyük, biz gübre desteği veriyoruz, yem desteği veriyoruz ama ürettiği ürün elinde kalırsa ne olacak? Biz bunu da ortadan kaldırdık. Bodrum Belediye Başkanlığı süresince bunu yaptık. Üreticimizin ürününü elinde bırakmadık.” Dedi.

Konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimi gerçekleşti akabinde CHP Yatağan Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı gerçekleştirildi.


 • 1
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Cumhur İttifakı Yatağan Belediye Meclis Üyesi Aday Listesi Belli OlduÖnceki Haber

Cumhur İttifakı Yatağan Belediye Meclis...

İYİ PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI METİN ERGÜN VE YATAĞAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN ÇÖLLÜOĞLU, YATAĞAN ESNAFINA ZİYARETLERDE BULUNDUSonraki Haber

İYİ PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞK...

Yorum Yazın