CHP’li belediye başkan adayları basınla buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP’li belediye başkan adayları basınla buluştu
Abone ol
CHP Muğla Büyükşehir Belediye başkan adayı Ahmet Aras ve ilçe belediye başkan adayları basınla kahvaltıda buluştu. Aras, “Ben Muğla’nın belediye başkanı olacağım. Seydikemer neyse Bodrum’da benim için aynı nitelikte. Genciz, heyecanlıyız. Hep sokakta, sahada, insanların arasında olacağız” dedi.

CHP’nin Muğla’da aday belirleme süreci tamamlandı. CHP Muğla Büyükşehir Belediye başkan adayı Ahmet Aras bugün beraberinde ilçe belediye başkan adayları ve ilçe başkanları ile basın mensuplarıyla buluştu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan başkan adayı Aras, şunları söyledi:

Muğla, dağınık yapısı nedeniyle büyükşehir konseptine uyan bir il değil. Fakat iktidarın 2013 yılında aldığı siyasi kararla, kırsalda oy alabilmek için birçok il büyükşehir yapıldı. Sonradan büyükşehir yapılan iller biraz zorlama oldu. Muğla da zorlanan illerden bir tanesi oldu. Büyükşehirin Muğla’nın ilçelerinde çok hissedilemediği düşünülüyor. Bu Muğla’nın yapısından kaynaklanıyor. Fakat Muğla’da büyükşehir ile merkezi hükümetin yaptığı yatırımlar arasında büyük fark var. İlk 5 yılda büyükşehir kuruldu. İkinci 5 yılda büyükşehir belediyemiz çok büyük yatırımlar yaptı. Biz de bu yatırımları devam ettireceğiz. Biz, büyükşehir ile ilçelerini bir araya getirip bir kent kimliği oluşturacağız. Muğla kıyısında elde edilen turizm gelirini, iç kesimlere de sirayet ettireceğiz. Gelişim açısından Muğla’ya değer katacağız.

“MUĞLA’NIN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM”

Kesinlikle hiçbir parti gözetmeden bütün Belediye Başkanlarımıza sahip çıkacağız. Hep birlikte sonuçta Muğla için çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz bir çatıdır. Ben ilk ziyaretini Yatağan’a gerçekleştirdim ve ilçe Başkanlığından sonra ilk gittiğim yer AK Partili Yatağan belediye başkanınım ofisiydi onu ziyaret ettim. Biz hep birlikte aynı amaç için çalışıyoruz. Tabi ki siyaset hizmet için bir araçtır. Siyaseti yaparız sonra bu görevleri üzerimize aldığımız zamanda artık hizmete başlarız. Orada artık Parti bitmiştir. Ben tabi ki Muğla’nın Belediye başkanı olacağım. Seydikemer neyse Bodrum’da benim için aynı nitelikte. Genciz, heyecanlıyız. Hep sokakta sahada insanların arasında olacağız. Ben insanların içerisinde olup onların şikayetlerini de dinlemeyi onlardan gelecek geri bildirimleri almayı ve ona göre politikalar geliştirmeyi önemsiyorum.”

“ÖNCELİK EMEKÇİNİN MENFAATİDİR”

İşçi maaşlarına ilişkin de açıklama yapan Aras, “Ücret politikamızda öncelik emekçinin menfaatidir. 5 yıllık yönetimimizde bunu her zaman gösterdik. Bodrum’da da biliyoruz ekonomik şartların ne kadar zor olduğunu o yüzden önceliği hep onlara verdik. Aynı şekilde her ay maaşlarımızı 5 yıl, o kadar ekonomik krize, salgına veya diğer tüm olumsuz şartlara rağmen zamanında ödemiş bulunuyoruz. Büyükşehir Belediyemizde de aynı prensipleri hareket edeceğim.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İYİ PARTİ'DEN GAZETEMİZE ZİYARETÖnceki Haber

İYİ PARTİ'DEN GAZETEMİZE ZİYARET

Ege’de 100 dolarlık ithalat 203 dolarlık ihracat yaptırdıSonraki Haber

Ege’de 100 dolarlık ithalat 203 dolarlık...

Yorum Yazın