EGE'NİN RENKLERİ'NDEN MUHTEŞEM YIL SONU PROGRAMI 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
EGE'NİN RENKLERİ'NDEN MUHTEŞEM YIL SONU PROGRAMI 
Abone ol
Yatağan'ın tek okul öncesi özel eğitim kurumu olan Ege'nin Renkleri Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencilerinin hazırladığı yıl sonu programı Yatağan Gençlik Merkezinden yapıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda öğrenciler seyircilere heyecanlı anlar yaşattı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.  Programın açılış konuşmasını Özel Eğitim Kurumu kurucusu Hilâl Aydın Savaş yaptı ve mayıs ayı başında devir aldıkları kurum ile ilgili yaptıkları yenilikleri anlatarak özetle şunları söyledi: "Değerli velilerimiz, değerli misafirlerimiz, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklar...
Ege'nin Renkleri Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencilerinin hazırladığı yıl sonu programımıza hoş geldiniz.
Yatağan'ın ilk ve tek Özel eğitim kurumu olan Ege'nin Renkleri Kreş ve Gündüz Bakımevini 2 Mayıs tarihinden itibaren farklı bir anlayış ve yönetim ile devralmış bulunmaktayız. 
Bu kısa sürede bir çok yenilikler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Öncelikle kadromuzu koruduk, fiziksel şartlarımızı iyileştirme çalışmalarını başladık. Bahçe ve oyun sahaları olmak üzere okulumuzu yeniledik ve yenilemeye devam edeceğiz. 
Okulumuzda 3-6 yaş çocuklar eğitim görmektedir. Yarınımızın teminatı çocuklarımızı cumhuriyet değerlerine bağlı, Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda, Çağdaş bireyler olarak yetiştirmek için yarınlara hazırlamak istiyoruz. Bunun için tecrübeli öğretmenlerimiz ve kadromuz yanında önümüzdeki dönemde İngilizce, yoga, dans-bale, değerler eğitimi, veli eğitimi, satranç robotik kotlama drama eğitimi  gibi ek eğitimler için görüşmelerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor. 
Yeni dönemde velilerimiz için konferans ve söyleşilerle alanında uzman kişileri buluşturacağız. 
Okul öncesi eğitim kurumlarında ilk defa gerçekleştireceğimiz masal yazma atölyesi ile iddialıyız. Kültür bakanlığı halk sanatçılarının vereceği masal yazma eğitimi ile çocuklarınızın hayâl güçlerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Yıl içinde çocuklarımızın katkılarıyla yazılan masalları yayınevleri aracılığıyla kitap halinde yayınlayacağız. 
Bu programın hazırlanmasında emeği geçen Kurum Müdürümüz  Ceyda Balcı Şahin'e, öğretmenlerimiz Sema Eren, Fatma Çay, Gonca Evci, yardımcı personelimiz Canan Şahin ve Aşçımız Zehra Yıldırım'a ayrı ayrı teşekkür ederim."
Programda okulun Okyanus, Uzay ve Doğa sınıf öğrencileri öğretmenleri gözetiminde gösterilerini sundular. Doğa sınıfı öğrencileri yaptıkları mezuniyet töreninde keplerini havaya fırlattı ve ilkokul birinci sınıfa adım attılar. Programın son bölümünde öğrenciler okul marşını okudular. Daha sonra öğretmenler öğrenciler ve veliler bol bol fotoğraf çektirdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yatağan Belediye Başkanı Mesut Günay'dan Son Zamanlarda Gündeme Gelen Konulara Dair Basın AçıklamasıÖnceki Haber

Yatağan Belediye Başkanı Mesut Günay'dan...

Yatağan CHP Kadın Kolları Olağan Kongresi GerçekleştiSonraki Haber

Yatağan CHP Kadın Kolları Olağan Kongres...

Yorum Yazın