Cumhur Uzun’dan Bakan Ersoy’un otel projesine karşı uyarı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cumhur Uzun’dan Bakan Ersoy’un otel projesine karşı uyarı
Abone ol
CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da ortağı olduğu şirket tarafından Bodrum Adalıyalı’da yapılmak istenen otel projesi için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın İnceleme Değerlendirme Komisyonuna uyarıda bulundu. Uzun, “Bu ihanete ortak olmayın” dedi.

Ersoy Otelcilik İnşaat ve Turizm İşletmeciliği Anonim Şirketi tarafından Bodrum’un Çiftlik Mahallesi, Adalıyalı Mevkii, 308 Ada, 1 ve 4 Parselde 124.021,35 m2 ‘lik tapulu alanda Kültür ve Turizm Bakanlığından alınan Turizm Yatırımı Belgesi’ne göre toplamda 325 oda 750 yatak (275 oda (2 yatak), 3 bedensel engelli (2 yatak), 14 villa (4 yatak), 3 apart villa (6 yatak) ve 38 aile odası (4 yatak)) kapasiteli 5 yıldızlı “MAXX ROYAL BODRUM OTEL” kurulup işletilmesi planlanıyor.

5 yıldızlı “MAXX Royal Bodrum Otel” projesi için 18 Nisan 2024 tarihinde İDK toplantısı gerçekleştirilecek. Sit alanına yapılmak istenen otel projesi daha önce de iptal edilmişti. Proje için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın İnceleme Değerlendirme Komisyonu (İDK) toplantısı 18 Nisan’da yapılacak. 124 bin 21 metrekarelik alanda 325 oda, 14 villa, 3 apart villa, 38 aile odası inşa edilecek. Projenin bedeli ise 159 milyon 926 bin TL olarak belirlendi.

Gelişmeler üzerine açıklama yapan CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun İnceleme Değerlendirme Komisyonuna uyarıda bulunarak; “2. Derece doğal sit alanı, 3. Derece arkeolojik sit alanı ve taşınmaz kültür varlığı statüsünde bulunan bu alana 325 odalı otel, 14 villa, 3 apart villa ve 38 aile odası inşaatı yapılmak isteniyor. Daha önce mahkemece iptal edilen bu kıyıma müsaade etmek Bodrum’a ihanettir. 18 Nisan’da yapılacak İnceleme ve Değerlendirme Toplantısına katılacak tüm yetkililere sesleniyorum. Bu ihanete ortak olmayın” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bugün milat olsun... Tütün kullanımını bırakın!Önceki Haber

Bugün milat olsun... Tütün kullanımını b...

YATAĞAN'DA BIÇAKLANAN ŞAHIS AĞIR YARALANDISonraki Haber

YATAĞAN'DA BIÇAKLANAN ŞAHIS AĞIR YARALAN...

Yorum Yazın