Kaymakam Kılıç, 6 Şubat depreminde hayatını kaybedenleri andı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kaymakam Kılıç, 6 Şubat depreminde hayatını kaybedenleri andı
Abone ol
Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, 6 Şubat depreminin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Depremde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet dileyen Kaymakam Kılıç, bir daha böyle bir afetin yaşanmamasını diledi.

 

Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç mesajında; “Tarihin her döneminde olduğu gibi bu felakette de devlet-millet birlikteliğinin özünün dünyaya gösterildiği 6 Şubat depremi, ülkemizin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğini çok acı bir şekilde hatırlatmıştır. Asrın felaketi olarak adlandırılan ve ülkemizin yaşadığı en büyük afetlerden olan depremde, on binlerce insanımız hayatını kaybetmiş, yaralanmış ve evsiz kalmıştır. 
Milletçe en kara gecelerimizden birini yaşadığımız, derin bir şekilde sarsıldığımız ve acı kayıplar verdiğimiz 6 Şubat 2023 depreminin üzerinden 1 yıl geçti ve ilçemizdeki yurtlarda, misafirhanelerde ve hayırseverlerimizin evlerinde 1.307 afetzede vatandaşımızı konaklama imkânı sunduk.
Geçen 1 yılın ardından ne kayıplarımızı unuttuk ne de acılarımız azaldı. Şu bir gerçek ki ülkemiz dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle geçmişte acı kayıplar vermemize neden olan depremlerin gelecekte de meydana gelmesi kaçınılmaz bir durumdur. Bu durumda önemli olan ise depreme hazırlıklı olabilmek ve depremle yaşayabilmeyi öğrenmektir. Geçmişte yaşanan bu büyük acıdan ders çıkararak bilgi, birikim ve teknolojinin imkânlarını kullanarak gerekli tedbirleri alacağız. Halkımızın can ve mal güvenliğini gözeterek başta deprem olmak üzere doğal afetlere karşı gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz. Böyle acıları tekrar yaşamamak için devletimiz ve siz değerli vatandaşlarımızla bir bütün halinde depreme hazırlıklı olacağız.
Bu vesileyle 6 Şubat Depremi’nde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diler, böylesi bir felaketin ne ülkemizde ne de dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum”ifadelerini kullandı.

Kaynak:Elif ÇAY


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BUZLANMA KAZA GETİRDİ:1 ÖLÜÖnceki Haber

BUZLANMA KAZA GETİRDİ:1 ÖLÜ

Muğla Su İnisiyatifi, Termik Santrallere Su Tahsisinin İptali İçin DSİ'ye Dava AçtıSonraki Haber

Muğla Su İnisiyatifi, Termik Santrallere...

Yorum Yazın