Muğlalı bisikletçi Emre Oruç Birinci oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Muğlalı bisikletçi Emre Oruç Birinci oldu
Abone ol
İzmir de düzenlenen ve 2000 e yakın bisiklet sporcusunun katıldığı Uluslararası Turkcell İzmir Granfondo Bisiklet yol yarışında Muğla Karya GSK Bisiklet Takımından Nurettin Emre Oruç birinciliği elde etti. 

İzmir Cumhuriyet Meydanından başlayan  63 kmlik yarışta, bitiş noktasında yaşanan büyük kazaya rağmen rakiplerini geride bırakmayı başaran Muğla Karya GSK Sporcusu ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi Nurettin Emre Oruç, Muğla’ya büyük gurur yaşattı.

Aynı yarışta Muğla’nın yine kürsü umutlarından Ankara’da düzenlenen yarışışta 3’üncülüğü alan  Karya GSK dan Ömer Taha Yalçın ise büyük bir kazaya karışarak sevenlerini korkuttu. Omuzunda ve kolunda kırıklar olan Taha Yalçın’ın tedavisine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinde devam ediliyor.

2 yıllık çalışmalarının meyvesini vermeye başladığını söyleyen Muğla Karya GSK Başkanı İlker Cömert; “ Bisiklet Muğla’da genel anlamda günlük hayatta ve reakraktif etkinliklerde çokça kullanılan fakat spor anlamında müsabık sporcu yetiştirme anlamında son derece gerideydi. Kısa sürede özellikle Muğla Valimiz Orhan Tavlı’nın destekleri ile önemli işler yapmaya başladık. Bu yarışta birinci olup bizleri gururlandıran Nurettin Emre Oruç Aynı zamanda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof.Dr. Özcan Saygın bu konuda bizlere her zaman önemli destek verip yanımızda oluyorlar. Biz açıkçası bu yarışta bu sonucu bekliyorduk. Hem Ömer’in hemde Nurettin Emre’nin kürsü göreceğini planlıyorduk. Fakat yarışta iki büyük kaza oldu. Ömer büyük bir talihsizlik yaşayarak bu kazalardan birinin içinde kaldı. Dokuz Eylül Tıp Fakültesinde ki ilk müdahalesinin ardından Muğla Milletvekilimiz Yelda Erol Gökcan’ın girişimleri ile Ömer’i tedavisini ilimizde sürdürebilmesi için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesine getirdik. Ameliyatları devam ediyor.” Dedi.

Muğla’ya böyle önemli bir madalya ile döndükleri için çok mutlu olduğunu belirten Cömert; “Sporcumuz Nurettin Emre Oruc’u kutluyorum. Bu başarıyı bizlere inanan destek olan Başta Sayın Valimiz olmak üzere Muğla Genç İş İnsanları Derneği’ne , WUP, SHİMANO ve diğer tüm destekçilerimize armağan ediyoruz.”diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İŞYERİ HEKİMLERİ ÇÖZÜM İSTİYORÖnceki Haber

İŞYERİ HEKİMLERİ ÇÖZÜM İSTİYOR

Köpeği ağaca asarak öldüren şahıs 6 ay sonra yakalandıSonraki Haber

Köpeği ağaca asarak öldüren şahıs 6 ay s...

Yorum Yazın