Balonun geliri Stratonikeia Antik Kenti’ne

EPOS7 Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kozanoğlu, 3 Aralık 2014 tarihinde İstanbul’da düzenleyecekleri balo programının gelirinin Stratonikeia Antik Kenti için kullanılacağını açıkladı.

Balonun geliri Stratonikeia Antik Kenti’ne
 Kültürel emanetleri korumak, kültür ve sanat bilincinin geliştirilmesi amacıyla 7 iş kadını tarafından kurulan Etnik Popüler Sanatlar Derneği’nin (EPOS7) Yönetim Kurulu üyeleri, Yatağan’a gelerek incelemelerde bulundu.

EPOS7 Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kozanoğlu, Başkan Yardımcısı Arzu Sabancı ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, Yatağan’ın Eskihisar Mahallesi’nde bulunan Stratonikeia Antik Kenti, Turgut Mahallesi’nde bulunan Osman Hamdi Bey Konağı ve son zamanlarda dizi ve film çekimlerine ev sahipliği yapan Bozüyük Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından Stratonikeia Antik Kenti’nin tanıtılması için girişimlerde bulunacaklarını kaydeden EPOS7 Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kozanoğlu, 3 Aralık tarihinde İstanbul’da bir balo programı düzenleyeceklerini ve bu programda elde edilecek gelirin Stratonikeia için kullanılacağını ifade etti.

Yatağan’daki kültürel mirasa hayran kaldıklarını ifade eden Kozanoğlu, bir kadına armağan edilmek için kurulan ve adını bir kadından alan Stratonikeia Antik Kenti’ni, EPOS7 olarak dünya kültür mirasının bir parçası olarak tanıtmaya hazırlandıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Tanıtım Komitesi ve Yönetim Kurulu üyelerimizle, antik dönemden Osmanlı’ya kadar içinde yaşam barındıran medeniyetlerin üst üste yaşadığı bu merkezi üçüncü kez ziyaret ettik. Bugüne kadar sadece Türk arkeologların kısıtlı imkanlarla çalıştığı bu kente, EPOS7 olarak yapacağımız etkinliklerle sahip çıkacağız.”

EPOS7 yönetimine, Yatağan’daki gezileri sırasında Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt ve Muğla Kent Konseyleri Birliği Başkanı Hamdi Topçuoğlu eşlik etti.

EPOS7 yönetimi, daha sonra Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında, Beşiktaş Jimnastik Kulübü(BJK) İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin eşi Berna Çebi ve BJK Futbol A Takımı’ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mete Vardar’ın eşi Neylan Vardar tarafından Işık’a takımı olan Beşiktaş’ın forması armağan edildi. Ayrıca Kozanoğlu ve Sabancı, Işık’ı baloya davet etti. Işık ise, konuklarına yöresel ürünlerden oluşan hediyeler verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2014, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68